YİNE YENİ YENİDEN CANLI RADYO KEYFİ

Canlı radyo dinlemenin ne olduğunu aslında torunum söylemeyene kadar tam bilmiyordum. Benim için radyo demek teybi açmak ve oradan frekansı bularak dinlemek demekti. Torunum geldiğinde yine eğlenelim diye radyo açmak istedim ama açmaz olaydım. Bir kahkaha atışı ve gülüşü vardı ki sormayın. Anneanne sen hala radyoyu böyle mi dinliyorsun deyince ufak çaplı bir utanma yaşadım

tabi. Aslında daha önce internetten canlı radyo dinlendiğini duymuştum ama nasıl olacağını tam bilmiyordum.

10 yaşındaki torunum bana hemen canlı radyo dinlemenin kolaylığını gösterdi. Açıkçası sevdiğim kanallarını da sık kullanılanlara eklediler ve beni büyük bir zahmetten kurtardılar. Artık sesi bile gelmeyen radyomdan kurtuldum ve güzel bir radyoya sahip olmayı başardım.

Geçenler de torunum yine bana oturmaya geldi. Ben o gelmeden önce hemen onun seveceği bir kanalı açtım ve beklemeye başladım. Geldiğinde bana bu kanalı nasıl bulduğumu ve hemen öğrendiğimi söyleyip bir hayli eğlendi. Bana bu radyo kanallarında özellikle akşamüstleri komik spikerler olduğunu ve güzel sohbetlerin olduğunu da söyleyince hemen ertesi gün o radyo kanallarını açtım. Böylesine zevkli olunca hayat benim için biraz daha hareketli oldu. Geçen gün mesaj ile istekte bile bulundum ve benim istediğim şarkıyı çalarak beni çok sevindirdiler. Bu hem benim onlar olan sevgimi arttırdı hem de şarkıları daha çok sevebilmemi.

Canlı radyo dinlerken kendi istediğim şarkıyı dinlemek hele birde ismimi söyleyerek şarkıyı anons etmelerini hiç unutamayacağım herhâlde. O kadar çok eğleniyorum ki, bazen saatlerce kahkaha atıyorum, bazen işlenen konulara çok sinirlenip dünyanın gidişatına üzülüyorum. Sonuç olarak ne olursa olsun ama online radyo dinlemek çok keyifli ve güzel bir uğraş olarak bende avantaj kazanıyor.

Özellikle öğlen çayımı camın karşısına çıkıyor ve bir yandan da güzel bir şarkı dinleyerek keyfime keyif katıyorum. Daha öncesinde bu işin bu denli keyifli olduğunu bilmezdim. Artık şarkı dinlemek ve eşlik etmek benim için çok daha kolay. Canlı şarkılar benimle hayat buluyor ve bende onlar ile hayat bularak hayallerime dalıyorum. Yeni hayaller yeni umutları yeni umutlar yeni insanlar katıyor yaşantıma. Sizlerde bu keyfi sürmek ve bu küçük hikayenin bir bölümünü daha yakından tatmak için ” canlı radyo ” yazısını tıklayarak bu keyfe ortak olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Ders Anlat © 2008-2017