Yakıtsız çalışan Manyetik Motor

Muammer Yildiz magnetic rotatorYıllardır yapılırdı, yapılmazdı, yaptım ama ….çok tartışılan, elektriksiz ve yakıtsız çalışan manyetik motor Muammer YILDIZ isimli Türk Mucit tarafından üretilmiş. 

Ülkemizde Erke Dönergeci olarak çok tartışılmıştı. Türk Mucit Muammer YILDIZ tarafından üretilen motor hiç bir yakıt, elektrik enerjisi ve fiziksek kuvvet uygulamadan çalışıyor.

Çalışma sistemi ile ilgili Web sitesinde  yer alan bilgi şu şekilde;
“sabit bir manyetik alan ile, değişken bir manyetik alan arasında etkileşim oluşturmaya yarayan, bir dizi mıknatısa düzenine sahip bir cihaz ile ilgilidir. Cihaz, döner bir mil etrafında, eksensel olarak kullanılan bir rotor ve bir stator içerir. Rotor, bir ve birden fazla birincil mıknatıs dizileri içerir. Stator ise bir ve birden fazla ikincil mıknatıs dizileri içerir. Birincil ve ikincil mıknatıs dizilerinin herbiri, iki ya da daha fazla çift kutuplu mıknatıs içerir. Düzenleme ve yönlendirmeleri birbirlerinden farklı olabilmektedir.

manyetik motorSadece mıknatısların manyetik gücü ile çalışmaktadır. Bundan başka herhangi bir enerji kaynağına gereksinim duymamaktadır. Makinelerimizin gücü, mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın gücü ile doğru orantılıdır. Mıknatıs teknolojisinin gelişimi, makinenin gelişiminde doğrudan rol oynayacaktır.
Dünyanın her köşesinde uygun şekilde üretimi yapılabilecek niteliklere sahiptir.

Her devirde ve güçte çalıştırılabilmektedir: Mevcut prototiplerimiz, elde edilen deney sonuçlarına göre 0,5 HP dan ? 508 HP ye kadar güçlerde denenmiştir. Her boyutta üretimi yapılabilmektedir. Gemi motorundan, saat piline kadar her türlü değişik boyutta üretimi mümkündür.

Her türlü hareket sistemine uyarlanabilmektedir. Aygıt tarafından sağlanan döngüsel devinim, herhangi bir mekanik düzeneği çevirebilir; mil, kayış, pervane, tekerlek, vites kutusu, alternatör vb.”

Geneva Inventions Exhibition 400Ürün 2013 Cenevre Buluşlar Fuarı’ndada sergilenmiş. 

Muammer YILDIZ’ın web sitesinde yer alan kurumsal ve iletişim bilgileri pek güven vermesede ürünle ilgili yer alan bilgilere bakıldığında önümüzdeki günlerde yoğun tartışmalar olacağa benzer.

Daha geniş bilgi için aşağıdaki adreslere bakabilirsiniz.

http://www.bsmhturk.com

Facebook sayfası

1 Yorum

Yorum Bırak
  1. mantıklı bir proje patent almış olsa dahi motor devri kontrol edilebilir anlık hızlandırma ve yavaşlatma olmadıktan sonra hiç bir esprisi yok demiyorum elektrik üretimi için ideal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Ders Anlat © 2008-2017