Google Chrome Açınca Başlat Çubuğu / Görev Çubuğu Kayboluyor Hatası ve Çözümü

Google Chrome uygulamasını başlatıp üstteki uygulama menüsünden ekranı kapla simgesine tıklayıp (F11 tam ekran modu değil) tam ekranda(Maximize) kullanırken başlat çubuğunun kaybolması sorununu çoğu Chrome kullanıcısı yaşamakta. Sorunun bir kaç şekilde çözümü var. Basitten zora doğru çözümleri sıralayacağız.

1- Chrome’u yarım ekran konumuna getirip Görev/Başlat çubuğuna sağ tıklayıp özelliklerden “Görev Çubuğunu Otomatik Gizle” seçeneğine tik atıp “Tamam” a tıklıyoruz. Sonra tekrar aynı özellikler penceresini açıp “Görev Çubuğunu Otomatik Gizle” seçeneğindeki tiki kaldırıp “Tamam” a tıklıyoruz. Bu garanti bir sonuç vermezse 2. yolu deniyoruz.

2- Google Chrome sayfası tam ekran(maximize) açıkken

CTRL+ALT+DELETE kısayolu ile Görev Yöneticisi’ni başlatıyoruz. “İşlemler” sekmesinden “explorer.exe” yi bulup işlemi sonlandırıyoruz ve Görev Yöneticisi’ni kapatıyoruz. Tekrar Görev Yöneticisini açıp yukarıdaki Dosya başlığında bulunan “ÇALIŞTIR” butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen kutucuğa “explorer.exe” yazıp “Tamam”a basıyoruz. İşlemimiz tamamdır.

2 Yorum

Yorum Bırak
  1. Teşekkür ederim 2- çözüm olayı düzeltti.

  2. hocam çok teşekkürler her yerde arıyorum bulamadım çözüm buradaymış 🙄

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bana Ders Anlat © 2008-2017