Youtube Uzay Laboratuvarı Yarışması Hakkında

Ana sayfa Forumlar YARIŞMALAR Uluslararası Youtube Uzay Laboratuvarı Youtube Uzay Laboratuvarı Yarışması Hakkında

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #16329

  Dünyanın ikinci büyük bilgisayar üreticisi Lenovo ve dev video portalı YouTube okul çağındaki çocuklara bilimi sevdirmek ve fikirlerini proje düzeyinde değerlendirmek için yeni bir bilim yarışması başlattı.
  Space Lab adlı yarışma 14-16 ve 17-18 yaş gruplarına hitap ediyor. Dünyanın tüm ülkelerinde öğrenciler YouTube üzerine deneylerini tarif eden bir video yüklüyor. Stephen Hawking gibi uzmanlardan oluşan jüri de yarışma bitiminde en iyi deneyi seçerek ödüllendiriyor.

  Yarışmanın son katılım tarihi 7 Aralık. Jüri Ocak ayının ilk haftası değerlendirmesini yapacak. Mart 2012 tarihinde ise kazananlar açıklanacak. Yaş gruplarında altı kıtada altı kazanan olacak. Toplam 36 kişi kıta galibi olacak. Küresel olarak ise her yaş grubundan bir kişi kazanan ilan edilecek.

  Kıta galipleri Washington DC gezisi ile Lenovo U300s Ultrabook veya ZERO – G uçuşu ödül paketini kazanacak. Küresel galipler ise Uluslararası Uzay Istasyonunda deneyleri uygulanırken Rus uzay üssü Star City veya Japon uzay üssünden canlı olarak izleme fırsatını yakalayacak. Canlı yayın yaz döneminde gerçekleştirilecek.

  Yarışmanın resmi adresi

  http://www.youtube.com/spacelab

  Aşağıdaki adresten size fikir verebilecek videolara ulaşabilirsiniz.

  http://www.projeokulu.net/proje-videolari/categories/10

  Attachments:
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017