TUBITAK Enerji Verimliliği Proje Yarışması hakkında

Ana sayfa Forumlar YARIŞMALAR Ulusal TUBITAK Enerji Verimliliği Proje Yarışması TUBITAK Enerji Verimliliği Proje Yarışması hakkında

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #16324

  web sitesi : http://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-enerji-verimliligi-proje-yarismasi

  Enerji Verimliliği Proje Yarışması, her yıl TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik İşleri Etüt İdaresi (EİEİ) Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenmektedir. Bu yarışmanın amacı gençlerimizi özellikle, konut, sanayi, ulaşım ve tarım sektörlerinde, enerjinin verimli kullanılması konusunda bilinçlendirmektir. Bu amaca uygun olarak sunulan projelerin, yukarıda anılan sektörlerde, enerjinin verimli kullanılmasına, enerji tasarrufuna, enerji tasarrufunun çevreyle ilişkisi ve etkilerine yönelik olması ve Türkiye ekonomisine ülke çapında katkıda bulunabilecek, uygulanabilir önerilerden oluşması gerekmektedir.

  Başvuru Koşulları:

  Yarışmaya, Türkiye ve K.K.T.C.?de öğrenimine devam eden tüm ortaöğretim öğrencileri katılabilir.
  Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir proje ile katılabilir ve her proje en çok iki öğrenci tarafından hazırlanabilir.
  Bir proje için sadece bir danışman olabilir ve danışman öğretmen istediği sayıda projeye danışmanlık yapabilir. Projede danışman olması zorunlu değildir.
  Yarışmaya başvuruda bulunulacak projelerin 2013 yılı ?Proje Yarışmaları Kitapçığı?nda bulunan ?Proje Rehberi?ne (*) göre hazırlanması gerekir.
  Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) herhangi bir proje yarışmasına bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan projeler bu yarışmaya katılamaz. Son başvuru tarihinden önce aynı projeyle başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu belirlenen projeler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan eleneceklerdir.
  TÜBİTAK ?Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması?na katılan öğrenciler aynı proje ile bu yarışmaya katılamaz.

  Bu koşullara uymayan projeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017