Sahibini zengin eden virüs!

Ana sayfa Forumlar GÜVENLİK Virüs ve Antivirüsler Sahibini zengin eden virüs!

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Kadir tarafından 7 yıl 9 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #14732

  özgür
  Katılımcı

  Nisan ayında yüzbinlerce Mac’i etkileyip kendi botnet ağına bağlayan Flashback zararlısı, Apple’ın yayınladığı bir araç ile silinmişti. Symantec’in yayınladığı verilere göre, Flashback, yaratıcılarına ufak bir servet kazandırdı: “Analizlerimiz sonucunda gördük ki, Nisan başından itibaren üç haftalık bir periyotta, botnet ilgili bilgisayarlarda 10 milyonun üzerinde reklam gösterdi fakat kullanıcıların ufak bir kısmı, yaklaşık 400.000 tık, reklamlara tıklamış.”

  Symantec, Flashback-bazlı reklamlardan, zararlının yaratıcısının yaklaşık 14.000 dolar gelir elde ettiğini tahmin ediyor. 600.000’in üzerinde bilgisayara bulaşan Flashback sadece 10.000 kadar bilgisayara reklam özelliğini de kurabilmişti. Eğer bu özelliği bulaştığı tüm Mac’lere yükleyebilmiş olsa elde edeceği gelir milyonlarca doları bulabilirdi.

  Symantec şu sözleri de ekliyor: “Tık-tık botnetleri aslında yeni şeyler değil; yıllardir Windows PC’lerin başını ağrıtıyorlar. Fakat Mac’lerin pazar payı artmaya başladıkça, yakın gelecekte daha fazla Mac-hedefli benzer botnetler göreceğimize şüphe yok.”

  #14739

  Kadir
  Katılımcı

  Her taraf virüslerle kaynıyor…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Bana Ders Anlat © 2008-2017