Microsoft’tan sürpriz patent!

Ana sayfa Forumlar MOBİL CİHAZLAR ios – iphone – ipad Microsoft’tan sürpriz patent!

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #14625
  özgür
  Katılımcı

  Geçtiğimiz birkaç ayda geliştiricilerin Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirdiği uygulamalarda büyük bir artış gözlendi. Yine de Windows Phone Marketplace’deki uygulamaların sayısı halen iOS AppStore ya da Android Play Store ‘un oldukça gerisinde. Ancak Microsoft’un yakın zamanda duyurduğu bir patent, bu sorunu en azından kağıt üzerinde çözebilecekmiş gibi görünüyor.

  Kasım 2010’da başvurusu yapılan ve yakın zamanda duyurulan patent başvurusunda (örneğin Android yüklü olan) eski akıllı telefonunuzun içindeki uygulamaları tarayıp aynı uygulamaları Windows Phone Marketplace’te bulacak bir yazılım tanımlanıyor.

  Eğer aynı uygulama Windows Phone için üretilmemişse, yazılım aynı işi görebilecek en uygun alternatifi bulmaya çalışıyor. Bu da olmazsa, uygulama ya da uygun bir alternatif piyasaya çıktığında kullanıcı yazılım tarafından haberdar ediliyor.

  Patent başvurusunda göze çarpan bir başka ayrıntı da, sözkonusu yazılımın başka bir işletim sistemindeki uygulama verilerini Windows yüklü telefona aktarabilme özelliği, ancak bunun tam olarak nasıl gerçekleşeceği açıklanmıyor.

  Microsoft’un sık sık patent başvurusu yapıp bu patentleri hayata geçirmediği gözönüne alınırsa, bu fikrin de şirketin tozlu rafları arasında yer alması ihtimali o kadar da zayıf değil

  #14633
  Kadir
  Katılımcı

  Ben Windows Phone’un önümüzdeki yıllarda muhakkak arayı kapatacağından eminim.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017