Gülşah, matematikte Avrupa üçüncüsü oldu

Ana sayfa Forumlar GÜNDEM Eğitim Haberleri Gülşah, matematikte Avrupa üçüncüsü oldu

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12507

  Bu yıl ilk defa düzenlenen European Girls’ Mathematical Olympiad’da (Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı-EGMO) Türkiye’yi temsil eden Denizli Özel Servergazi Fen Lisesi öğrencisi Gülşah Onur, üçüncü olarak önemli bir başarıya imza attı.

  TÜBİTAK’ın İngiltere’de yapılan EGMO’ya gönderdiği iki öğrenciden biri olan Gülşah Onur, 3. olarak Türkiye’nin göğsünü kabarttı. Dün basının karşısına çıkan Onur, okul haricinde günde yaklaşık 4-5 saat ders çalıştığını söyledi. Çalışmalarını bir program dâhilinde yaptığını kaydeden Onur, bu sayede sosyal etkinliklerden de uzaklaşmadığını ifade etti. Özel Servergazi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Recep Ali Yalçın, 2 öğrencilerinin EGMO’da Türkiye’yi temsil etmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi. Yalçın, “Bu başarısıyla kızımız, ülkemize ve Denizli’mize büyük bir mutluluk yaşattı. Öğrencilerimizden birinin madalyayla dönmesi, Türkiye’nin bilimde özlenen yere geldiğinin bir göstergesi. Geleceğin matematik dehalarını ve bilim adamlarını yetiştirmek, Servergazi’nin misyonlarından biri. İnşallah ülkemize daha nice büyük başarılar getireceğiz.” diye konuştu.

  Bu tür olimpiyatların, uzun yıllar çalışmanın ardından elde edilen bir başarı olduğunu vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti: “ÖSYM verilerine göre Türkiye’deki 8 bin civarında lise arasında matematik, geometri ve fizik branşlarında, fen-matematik alanında dört alanda birden Türkiye birincisi olduk. Türkiye’nin bu alanlarda en başarılı okulu ilan edilmiştik. Bu büyük başarının ardından Servergazi’de çıta daha da yükseldi ve okul olarak uluslararası bir başarıyı şehrimize getirmeye niyetlendik.”

  • Bu konu 4 yıl önce önce BDA tarafından değiştirildi.
  #12511
  özgür
  Katılımcı

  harika

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017