Google Web Fonts

Ana sayfa Forumlar WEBMASTER Google Araçları Google Web Fonts

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #13335
  Kadir
  Katılımcı

  Google Web Fonts şu anda yüzlerce farklı font tipi ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor ve bu rakam gün geçtikçe artıyor.
  Şu an 501 tane font varmış bu arada:)

  Size Cufon ve sIFR uygulamalarını örnek gösterebilirim.Cufon ve sIFR?ın özelliği jquery özelliklerini kullanarak konu başlıklarımızı bizlere img şeklinde göstermesi.Bundan dolayıda kaliteli bir görüntüyle karşılaşıyoruz.Bundan önce bende bazı projelerimde Cufon kullanmıştım fakat GoogleWebFonts?u kullandıktan sonra .js dosyaları ve bir sürü ayarla uğraşmadan siteme ekleyeceğim bir satır kod ile başlıklarımı ziyaretçilere daha güzel şekilde sunabileceğimi farkettim.

  http://www.google.com/webfonts

  Örnek bir çalışma:

  Sizde sitenizde bu özelliği kullanmak isterseniz yapmanız gereken 2 şey var.

  Googlewebfonts?dan hoşunuza giden fontu seçip bunu sitemize eklemek.Bunun için GoogleWebFonts adresine girip istediğimiz fontun yanındaki Quick-Use adlı bölüme basıyoruz,Daha sonra açılan sayfanın alt kısmında bize iki tane kod veriyor.Bu kodlardan birincisi

  > tagları arasına ekliyoruz , Diğeri ise kullanmak istediğimiz bölümün css?inde tanımlama yapmak için gerekli olan koddur.

  1 font-family: ‘Istok Web’, sans-serif;

  Örnek Kullanım :
  1 h1 { font-family: ?Metrophobic?, Arial, serif; font-weight: 400; }

  Gördüğünüz gibi kullanımı oldukça basit.Sizde sitenizdeki sıkıcı yazı şekillerinden sıkıldıysanız GoogleWebFonts tam size göre?

  #13369
  özgür
  Katılımcı

  teşekkürler

  #13547
  Bahadir
  Üye

  Teşekkürler

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017