Forum Sitesi Sahipleri İçin Hit Kazanma Yolları

Ana sayfa Forumlar WEBMASTER Web Tasarımı Genel konular Forum Sitesi Sahipleri İçin Hit Kazanma Yolları

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 yıl önce Kadir tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #14349
  Kadir
  Katılımcı

  Forumunuz için hit taktikleri;

  1. Bu konumun yararını görmek istiyorsanız, ve hala bir forumunuz yok ise buraya tıklayarak kendinize bir forum oluşturun.
  2. Forumunuzu oluşturduktan sonra forumunuzun bölümlerini (düzenli) bir şekilde açın.Düzenli bir şekilde dememdeki kastım, forumunudaki bölümleri açarken Türkçe’mizi doğru kullanmaya ve kelimeleri doğru yazmaya özen gösterin.
  3. Forumunuzun bölümlerini açtıktan sonra forumunuzun genel ayarlarını yapın.Yani duyuru eklemek istiyorsanız tablo olarak duyurular ekleyin vb.
  4. Forumunuzun genel ayarlarını yaptıktan sonra forumunuza, forumunuzun içeriğine uygun bir tema seçin.Temayı seçmek için hitskin.com adresini veyahut forumunuzda bulunan temaları seçebilirsiniz.Temanızın aşırı derecede abartılı olmamasına dikkat edin.Her zaman sadelik iyidir.En önemlisi ise forumunuzun temasının renkleri, kullandığınız temanın ziyaretçilerinizin gözlerini yormaması için çok titiz davranın.Sonuçta temanız ziyaretçilerinizin gözünü yorarsa, ziyaretçileriniz artık forumunuza girmez olur.
  5. En önemli sorunlardan biride temalarınıza eklediğiniz çok sayıda kodlar.Forumunza çok sayıda kod eklediğinizde sanıyorsunuz ki, forumunuz daha bir profesyonel denilebilir bir forum haline geliyor.Fakat bu konuda yanılıyorsunuz.Forumunuza az ama öz denilebilecek kadar kod eklerseniz bir sorun olmaz, fakat forumunuza çok sayıda eklediğiniz kodlar forumunuzu bozabilir, ve forumunuzun heryerini kapladığı zaman ziyaretçilerinizi forumunuzdan soğutabilir.
  6. Forumunuzu tema konusunda ayarladıktan sonra, gelelim forumunuzun güncel olmasına.Forumunuzu güncel tutmanız demek, Google’ın forumunuzu o kadar çok sevmesi demek.Sonuçta hiçbir zaman Google, verilen emeği göz ardı etmez.Elinizden geldiğince, forumunuza paylaşım yapmaya özen gösterin.Gerekirse hergün belli bir sayı belirleyin, o sayı kadar forumunuza konu açın.
  7. Forumunuzun güncelliğinide sağladıktan sonra gelelim forumunuzun yönetimine, forum yönetimi en önemli hususlardan bir tanesidir.Forum yönetimi demek forumun gelişmesi demektir.Sonuçta forumunuz, sadece sizin ilgilenmenizle vereceği sonuç, bir çok kişi tarafından yani forum yönetiminiz tarafından ilgilenmesi sonucundan azdır.Forumunuza bir yönetim ekibi kurun, ve bu yönetim ekibini yönetim ekibi kurmak için kurmayın.Gerçekten forumunuzla iliglilenecek kişiler tarafından kurun ki forumunuz güncel olmaya devam etsin.Forumunuzun yönetiminde hassas davranmanız gereken bir diğer konu ise, forumunuza kuracağınız yönetimin güvenilir kişiler tarafından olması.Forumunuzdaki yönetimindeki kişilerin güvendiğiniz kişilerden olmasına dikkat edin.
  8. Forumunuzun yönetimi kurduktan sonra, belli günlerde forumunuzun google tarafından kaç index aldığına bakmak için google’a (site:sitenizinadi.com) burada örnek olarak .com yazdım.Yani .com yerine forumunuzun uzantısını yazacaksınız.
  9. Forumunuzun için google.gen.tr’ de arama yaparak Site Map konusundan yararlanarak Site Map yapın.Site Map’inde forumunuz için büyük ölçüde yararı vardır.
  10.Yukarıda dediğim maddeleri uyguladıktan sonra bu dediğimi dikkate alın, bu dediklerinizi uyguladım fakat forumum hala büyümedi diyorsanız: Forumunuz Google’da çıkmasa bile, forumunuzun Google indexleri hiç yükselme se veyahut forumunuzun hiç Google’da indexi yoksa bile, forumunuza hiç ziyaretçi girmiyor ise – bile forumunuzla ilgilenmeye devam edin.En azından 1-2 arkadaşınızı forumunuza çağırarak forumunuzda bir ortam kurmaya özen gösterin.Zaten yavaş yavaş forumunuz büyümeye başlayacaktır.

  http://www.google.gen.tr/forum/yeni-baslayanlar/77-forum-sitesi-sahipleri-icin-hit-kazanma-yollari.html

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2017