Back Track 5 R2 Yayımlandı

Ana sayfa Forumlar SİSTEM VE AĞ YÖNETİMİ Linux sistemler Back Track 5 R2 Yayımlandı

• Bu konu 7 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce Bahadir tarafından güncellenmiştir.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Bahadir
    Üye

[IMG]http://static.wifi-turk.com/uploads/galeri/haber/1143-030312-backtrack-5-r2-yayimlandi.jpg[/IMG]
    Güvenlik alanında özelleştirilmiş bir GNU/Linux dağıtımı olan BackTrack-Linux’un 5.sürümüne dair güncelleme
    Kablosuz ağlarda güvenlik konusunda oldukça beğeni toplamış bir dağıtım olan BackTrack Linux’a dair yeni güncellemeler, BackTrack 5 R2 adı altında 1 Mart 2012 tarihinde yayımlandı.
    Indirme seçenekleri arasında direkt ve torrent, masaüstü yöneticisi için KDE ve GNOME, kalıp olarak VMWare ve ıSO kalıbı, işlemci mimarisi içinse 32 ve 64 bit seçenekleri kullanıcılara sunulmuş durumda.
    BackTrack 5’e dair güncellemeler içeren R1 ve R2 kalıplarında maalesef ARM desteği bulunmuyor. Tablet cihaz ya da akıllı telefon sahibi kullanıcılar, sistemlerinde halen BackTrack 5 (R1 ya da R2 güncellemelerini içermeyen sürümü)kullanmak durumundalar.

BackTrack 5’e dair son güncellemeri içeren BackTrack 5 R2 için
    http://www.backtrack-linux.org/downloads/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kadir
    İzleyici

BackTrack tam bir hacker yazılım paketi bence.

Bu sistemlerden üzerinde bankacılık işlemleri vb ciddi işleri yapmamak laızm.
    Bildiğim bir şey vardır hiç bir zaman hiç bir hacker a güvenmeyeceksin

Bahadir
    Üye

[quote=”fuat” post=885]Bu sistemlerden üzerinde bankacılık işlemleri vb ciddi işleri yapmamak laızm.
    Bildiğim bir şey vardır hiç bir zaman hiç bir hacker a güvenmeyeceksin[/quote]
    katılıyorum ve kullanıyorum 🙂 live cd ye çektim online bankacılıkta bunu kullanıyorum bu sistem ile kolay bi şekilde wireless wep wpa wpa2 handshake yakalanıp kırılabiliyor okul yıllarında bt 3 ile azmı program crakledik 🙂

azbuçuk hackerlık var yani
    hackerlık hep ilgimi çekmiştir.
    Bu konuda paylaşımlarını bekliyorum
    Ayrıca “back track” hakkında biraz daha geniş bilgi verirsen sevinirim.

Kadir
    İzleyici

Kendi güvenliğin için bunları bilmelisin bence. Zamanında az wireless hacklemedik 🙂

Şimd emekliye mi ayrıldın?

Bahadir
    Üye

ortamı germeyelim arkadaşlarda heykır dı şuydu buydu boşverin ben bi ceza aldım ne heykırı ne şeysi şimdi bildiklerimi unutmuş rolü yapmam gerekiyor daha 4 ay önce kalktı bilgisayara dokunmama cezam bulaşmayın derim 🙂 back track giriş konuları videoları çekmeyi düşünüyorum.

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2022